niedziela, 19 lutego 2017

Piwonie

    Najbardziej żywotne. odpotne  naskoki temperatury. nie potrzebują częstego karmienia. a na jednym miejscu mogą rosnąć wiele lat, Jak byłam mała to chodziłam do cioci po te kwiaty, Duże czerwone . niespotylane często. Rosły one w zastanym
 Między białymi trzeba                                                                                                                                                                                                                                                                                   natrudzić się żeby  wyłaapać  różnicę

 To jest moja królowa  ogrodzie opo niemieckim. Parę lat temu jak byłam u cioci to widziałam je jeszcze za płotem. Teraz mamy do wyboru do koloru. Kiedyś  widzkałam tylko czerwone i r€żowe może i białe,a obecnie można wybierać Zjawiły się również krzewiaste, Nie wiem jak z ich długowiec znością  bo to co napisane nie zawsze pokrywa się  w praktyce,
Budowa tych kwiatów  zachwyca, ale ja mam taką różową ,której zapach jest dla mnie najpiękniejszy z wszystkich                    zapachów. Jest łagodny, taki mięciutki jak kocyk, otula, nie drażni    Wszystkie roślinki pachną, lubię te naturalne zapachy ,ale dla mnie ten jest wyjątkowy Ta piwonia jest różowa, płatki ułożone w nieładzie i są takie postrzępione. Nie ma nic z wielkiej damy,ale dla mnie jest królową.Moje piwonie tak jak i inne kwiaty  nie mają konkretnych nazw, Dużo do pamiętania, ale czy o io w tym wszystkim chodzi.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i słonecznie.

5 komentarzy:

 1. Trzeba jeszcze poczekać niestety na ich widok i zapach w ogrodzie. Dla mnie też nazwy nie są ważne, ważne, że śliczne kwiaty są w ogrodzie. Ty sporo masz piwonii. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. PIĘKNA, PACHNĄCA KOLEKCJA STASIU, TYLKO POZAZDROŚCIĆ ALE TAK POZYTYWNIE :)
  POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne piwonie. Te żółte, to chyba drzewiaste? Uwielbiam żółty kolor w ogrodzie, dlatego od razu zwróciłam na nie uwage.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 4. STASIU!
  MASZ SPORĄ KOLEKCJĘ PIWONII. SĄ PIĘKNE. TO PRAWDZIWE ARYSTOKRATKI W OGRODZIE. ŻÓŁTE TO PRAWDZIWE RARYTASY. RZADKO TAKIE SIĘ SPOTYKA.
  DLA MNIE NAZWY TEŻ NIE SĄ WAŻNE. LICZY SIĘ TYLKO URODA I ZAPACH KWIATU.
  SERDECZNIE POZDRAWIAM:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Stasiu! Rozmarzyłam się oglądając Twoje piwonie, są takie śliczne. Szkoda, że nie można jeszcze poczuć ich zapachu. Jestem w nich zakochana od dawna więc w ogrodzie mam ich sporo. Niecierpliwie czekam kiedy zakwitną. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń