czwartek, 9 lutego 2017

KWIATKI DO OGRÓDKA GULIWERA

 Wogrodach z zasady mamy kwiatki które nożemy zerwać, zrobić z nich bukiet na stolik, wiązankę dla kogoś,Proszę zrogić bukiecik z pustynnika. juki i dziełżana, Ha ha to byłoby bukiecisko. albo wiązaneczka z trzech lilii gigantum. Jedną trudno objąć, a sięgnąć żeby powąchać,Ja uwielbiam takie kwiatuszki. a jak jeszcze nają wielgachne liście to sama radość,Ja wiem że potrzebne jest miejsce. luz bo inaczej nie pokażą co poyrafiąNiektóre z nich potrzebują większej troski. inne posadzone raz i dalej radzą sobie same.Jaką radość sprawia patrzenie na takie roślinki zadzierając głowę do góry,Aby dokładnie obejżeć jak wygląda i pachnie to trzeba przygiąć, ale np, liliigigant nie przygnie się potrzebna jest drabina, Drabina do kwiatka to jest to,


 Lilie te są piękne. ale pąki w różnych stadiach rozwoju są niezwykle interesujące,

Nawet te zwykłe rośliny w dobrych warunkach potrafią przerosnąć człowieka,

 Inne niby są niskie. mają duże liśxcie. ale kwiaty pędzą do nieba,
 Przygiąć nie można ani objąć dłońmi

 Jest jeszcze powounik prosty około 3m wysokości yrzeba niele nagłowić nad utrzymaniem go w pionie, Ma on dużo niższych braci bezproblemowych,Taki topinambur warzywo kwiatjest piękny taki bardziej wiotki niż np. słonecznixczek szorstkiukiety z niego są niezwykle urocze bukiety do dekoracji,Aha zapomniałabym o dziewannach chodzących po ogrodzie W tej chwili chodzę po ogrodzie który jest  w mojej głowie  i szukam. oglądam. wącham,Co mi tam zimz i śnieg. ja mam wyobranię i tym się ratuję, Pozdrawiam wszystkich.Wchodcie w swoje ogrodowe głowy. to pomaga na wszystkoTrudno mi jest pisać a jeszcze trudniej poprawiać błędy. rzepraszam.
 Muszę dołożyć do tego jeszcze parzydło ogrodowe. to leśne jest trochę mniejsze. A sadziec pachnie od chwili zakwitnięcia aż do całkowitego zeschnięciaZapach jest taki łagodny ale roznosi się po całym ogrodzieWarto go mieć.8 komentarzy:

 1. Mieć takie wysokie kwiaty w ogrodzie i olbrzymie liście, to przyjemność. Ja mam mały ogródek, więc i takich olbrzymów mało. Śle pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Karmisz je dobrze, to i odwdzięczają się urodą! Super wyglądaja tak wysokie i o pieknych lisciach kwiaty. Ale nie zazdroszcze bo większość i u mnie rosnie w ogrodzie. Oprócz pustynników. Te stale zjadane sa przez norniki.
  Serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow :-) musisz je bardo kochać :-) piękne :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam patrzeć na Twoje zielone zakątki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U CIEBIE STASIU SAME GIGANTY... PIĘKNIE WYGLĄDAJĄ... A ZAPACH Z TAKICH "MALUSZKÓW" MUSI BYĆ TEŻ GIGANTYCZNY :)
  POZDRAWIAM SERDECZNIE :)

  OdpowiedzUsuń
 6. FAKTYCZNIE OLBRZYMY! ZACHWYCIŁA MNIE GUNNERA I LILIE! PIĘKNE! POZDROWIENIA STASIU, MIŁEJ NIEDZIELI :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczny zielony zakątek, z pięknymi roślinami.

  OdpowiedzUsuń