czwartek, 14 stycznia 2016

ż Z MAŁEGO DUŻE

                                                                                                                                                                                                                            Żeby ulepić dużą kulę śniegową  zaczynamy od malutkiej kulki, żeby  runęła tama na wielkiej rzece wystarczy malutkie pęknięcie, aby zniszczyć otaczającą nas przyrodę nie wycina się całych lasów, nie zatruwa się morza, ani kilka samochodó nie zatruje powietrza. Takie malutkie zniszczenia kumulują się i jest katastrofa                             Rozumię że trzeba trochę poprawiać . ale do tego na pocaątek potrzebny jest rozum, bo gdy go braknie  robi się chaos i zniszczenie. 100m. rowu trzeba było zneliorować, choć wystarczyło tylko oczyścić, bo był dostatecznie głęboki i od kiedy pamiętam nie groził wylaniem,  Aby  to zrobić  na 10m. szerokości wycięto, wyamabo wgnieciono w ziemię drzewa. krzewu zarośla, w których na olres zimy skryło się mnóstwo żywych stworzeń.Uratowanie drugiej strony rowu kosztowało dużo nerwów, bo nie tylko drzewa rosnące nad rowem, ale i moje rabaty zostałyby zniszczone. Zarobiłam również trochę bardzo nieprzyjemnych uwag. Żeby było śmieszniej, to rów przepływa pod jezdnią na szer. 5,6m. Są to kręgi okropnie zanieczyszczone i właśnie do tego przepustu nikt się nie przyznaje. nie ma kto yego oczyścić.Tak więęc z jednej strony woda jest a z drugirej prawie nie ma.Na polu obsianym zbożem też kopara zrobiła spustoszenieKopara jak czołg do śród polnego rowu. Do tego potrzebhy jest potężny umysłTrzeci miesiąc to wszystko leży takie zgruchmonkone . Patrze na to i nerw mnie trzepie Jak komuś ze wsi o tym opowiadam to                                                albo śmieją aię ze mnie albo dziwią  że obchodzą mnie takie głupoty. więc milczę, tylko jest mi bardzo smutno i ytak  bezsilnie                     Zaczęło się to na początku ligtopada. Terminwykonania miał być niby do 18 listopada pod grobą że jak będę się buntować to poniosę koszty. Trochę z synem zbuntowaliśmy się, Zastopowało się do końca listopada. Zniszczenie trwło może tydzień i dalej cjisza. Ciekawe?                                                                    
                                                                                                                                                          a  l         o                                                                                                                                                               Proszę wybaczyć błędy. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.                             .                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

3 komentarze:

 1. bo najłatwiej wszystko przejechać walcem i "zrobić" od nowa, niekoniecznie lepiej, niekoniecznie dobrze.
  No i ten przepust, na który nikt nie ma zlecenia.
  Tak to działa- nie działa, dopóki na to pozwalamy. Oczywiście smutne jest, że to ludzie, których to nie powinno obchodzić, chcą mieć po prostu drożny rów, niezniszczoną zieleń, muszą się użerać i ponoszą przykre konsekwencje. Może zgłoś nieprawidłowości do RDOŚ?
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie we wsi podobnie było.
  Współczuję Stasiu, szkoda nerwow na głupotę ludzką.
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 3. MASAKRA! COŚ OKROPNEGO! JAK MOŻNA TAK NISZCZYĆ NATURĘ?

  OdpowiedzUsuń