sobota, 11 października 2014

Jest cudnie

Czy to październik, czy sierpień, a szczególnie u mnie. Na około drzewa jeszcze w liściach i iglaki solidnie osłaniają od wszelkich podmuchów, a ten wiatr co wiał dość solidnie w tym tygodniu chyba we wtorek , to przelatywał wierzchołkami. Myślałam że natrzepie liści, ale nie.Robi się kolorowo tzn, żółto. Piękne są niektóre drzewa. Na innych zieleń pojaśniała, zrobiło się tak przejrzyście. Ponieważ księżyc był w pełni więc dobra pora na przesadzanie, sadzenie i rozmnażanie krzaczków, krzewów, sadzenie cebul.Jest jeden problem, bardzo sucho.Przy kopaniu odrzucane są takie duże bryły. No niestety trzeba nosić dużo wody pod posadzone rośliny.Kwitną kwiaty, dojrzewają owocki na krzewach.Dmuchawka do liści zdaje egzamin, a piłę   elektryczną  zdążyłam już zepsuć,   ale jest już naprawiona w ramach reklamacji.. Nacięłam drewna, ale następny stos czeka, tylko większość to nie na moje ręce,Trawa rośnie  w normalnym tempie , więc koszenie  musi być regularne  Gromadzę jabłka  ze swojej starej dużej, niezawodnej jabłoni, oraz obdzielam nimi znajomych.
Temperatury w granicach 20-26 stopni dają nadzieję na długą ciepłą jesień, aby do nowego roku, to później jakoś to zleci, Prawda?

 Róże i hortensja

Dalia


 Ładny układ konarów na jabłoni

 Trójsklepka owłosiona teraz ładnie kwitnie

 Piękny żółciutki tulipanowiec
 Przyszła pora na nerinę. Śliczna.Judaszowiec i tulipanowiecAsimina u góry i
 miłrząb


Guzikowiec zaczyna pokazywać swoje zaczerwienione gałązki, a to niżej to nie wiem co to jestm ale żółci się cudnie 

 Na dachu zrobiła się taka czerwona kryza z trójklapowego , bo pięcio klapowy już goły.
 A to  komarnica, Ma odstraszać komary, Zobaczę co potrafi. ale ładnie wygląda 
pozdrawiam wszystkich blogowych przyjaciół i obserwatorów

7 komentarzy:

 1. Witaj Stasiu,

  To prawda wiosna nas rozpieszcza - u nas na północy na zmianę, trochę deszczu i słońca. Jesień spokojna i bardzo ciepła. Wszystko pięknie kwitnie i wybrawia się w pięknych żółciach i czerwieniach. Ciepło pozdrawiam Cię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię taki ciepły, słoneczny październik, kwiaty które jeszcze kwitną i te roślinki których listki nabierają bajkowych kolorów. Twój ogród Stasiu duży i do podziwiania też dużo. Życzmy sobie jeszcze troszkę tego ciepełka, to na listopad spojrzymy łaskawszym okiem.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj Stasiu! Pięknie u Ciebie! Jak zawsze zresztą. U nas też ciepło, dopiero dzisiaj było trochę chmur i tylko 20 stopni. Susza jest straszna, trzeba na okrągło podlewać! Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Stasiu witaj! Jest pięknie! Oby taka pogoda trwała jak najdłużej. Jesteś romantyczką, zauważyłaś uroczo ułożone konary na jabłoni:)
  Sliczna jesień w Twoim ogrodzie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie ciepłe te ostatnie dni, dają nam wszystkim tyle sił i optymizmu. U Ciebie jak zawsze słonecznie i przytulnie.
  Pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas było pięknie do wczoraj, dziś od rana pada. Może jeszcze wróci słoneczko? U Ciebie Stasiu kolorów szybko przybywa a kwiaty wciąż kwitną. Jest pięknie! Oby jak najdłużej. Ale masz rację - zima szybko zleci a potem wszystko zacznie się od początku. Gorąco pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Październik piękny, choć pogoda ostatnie dwa dni nieładna. Myślę, że nasza piękna polska jesień jeszcze powróci. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń