wtorek, 25 marca 2014

WIOSENNA DELIKATNOŚĆ

Wiosną w przyrodzie panuje delikatność.. Listki, kwiatki, trawa, ptaszęta próbują zalecać się i śpiewać bardzo delikatnie, nawet żabki w stawku bardzo delikatnie zaczynają swoje  rechotanie..

 Wiosna w wazonikach- ałycza i forsycja.Nie bez znaczenia jest zapach  białych kwiatków.
 Listki na berberysach zupełnie wyglądają jak kwiatki.
 Aby nie było za słodko, to przed wieczorem niezbyt delikatnie spadło.


 i w  tej chwili  prasłam sama siebie niezbyt delikatnie w ucho, bo komary bardzo subtelnie krążą wokół mnie i już  żrą...

11 komentarzy:

 1. Komary i płatki śniegu! Ot, zagadka natury!

  OdpowiedzUsuń
 2. ...Witaj Stasiu. U nas komary (kamory jak mówiła babcia) tną już od dwóch tygodni może dlatego, że pełno ci u nas jezior, kanałów i stawów. Pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyroda potrafi nas zaskakiwać , pozdrawiam Dusia

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz teraz Stasiu 3 w 1, bo to i zima ze śniegiem, i wiosna z kwiatami i lato z komarami - nie wiadomo tylko z czego sie cieszyć :))
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas też komary już gryzą. Śnieg na szczęście nie spadł. Za to padał deszcz, który był bardzo potrzebny. Dziś za to było słoneczko i dosyć ciepło :) Pozdrowienia Stasiu! Miłego wieczoru!

  OdpowiedzUsuń
 6. Stasiu, "w marcu jak w garncu", a jeszcze przed nami kwiecień co przeplata, trochę zimy, trochę lata:))))

  OdpowiedzUsuń
 7. Witaj Stasiu! Cóż to za anomalie u Ciebie? Śnieg i komary - to dopiero dziwne. Obawiam się, że ten sezon może być nieznośny, zimy w zasadzie nie było i nie wymroziło robactwa. U nas narazie spokojnie. Jest cieplutko, świeci słoneczko i komarów nie widać. Przydałoby się tylko trochę deszczu bo sucho. No i jest - jak to nazwałaś pięknie - delikatnie wiosennie. Pozdrawiam Cię bardzo ciepło i życzę mniej komarów a więcej słońca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj Stasieńko :-) U mnie na blokowisku wiosna też się zaczęła budzić. Krzewy forsycji już całe żółte i nawet mniszek zwany mleczem powoli zaczyna kwitnąć :) Pozdrawiam Cię serdecznie i nie daj się tym małym krwiopijcom.

  OdpowiedzUsuń
 9. witaj Stasiu:) wiosna już prawie całkiem zagościła w naszych ogrodach, jednak w nocy wciąż zagląda zima (mam przymrozki)...komary już są, duże ilości, zastanawiam się czy już nie zastosować oprysków:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiosna zawitała i do Ciebie. U mnie już w pełnym rozkwicie. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 11. Stasienko faktycznie wiosna jest niezwykle delikatna i też bardzo malownicza :-) Czekamy na dalsze relację z Twojego ogrodu :-)

  OdpowiedzUsuń