poniedziałek, 15 kwietnia 2013

Różne.

Najważniejsza sprawa, dziękuję za  słowa troski , za zainteresowanie, za pocieszenie i po prostu "bycie".Sami wiecie że jest to lekarstwo w bardzo wielu wypadkach najlepsze.Ponieważ mam "mokre oczy", więc ulewa  na klawiaturę, nie mogę się powstrzymać. Wierzcie nie wierzcie ale nie myślałam ,że może tak być.Doraźnie mi pomogli, ale muszę być pod stałą kontrolą doktora., tylko jestem jakaś taka bez siły, mam nadzieję ,że to minie.No dość tego , teraz sprawy przyjemne.
Dziękuję Andrzejowi za wyróżnienie
Za co lubię mój ogród. Za to że mogę go mieć, że mogę w nim pracować być w nim, chodzić   .Wiosną czekać na pierwsze roślinki, za to że żyją w nim różne"stworki",że zawsze lubiłam przyrodę, bardziej od by cia wśród ludzi, a  życie jednak zrobiło mi psikusa i miałam z nimi do czynienia powyżej  najdłuższego włosa.
Mój ogród nie jest równiutki, wymuskany, przemyślany, nie jest stworzony według zasad arch tektonicznych, bywa zarośnięty, ma takie dzikie zakątki , ma ucywilizowanych tylko kilka krawężników, trochę stałych ścieżek, reszta robi się sama, ja tylko dosadzam , przesadzam, podcinam, dosiewam no i koszę, koszę. Działka 0,87ar , budynek mieszkalny gospoda rczy i garaż, a reszta do pracy.Dość o tym.
Komu dać to wyróżnienie, wszystkim lubiącym swoje czarnoziemy dzikie i te ucywilizowane.Muszę wybrać pięcioro, to nieludzkie.Czas na myślenie..............................
Wszystkie Panie już mają to wyróżnienie, szczególnie te  z którymi mam stały kontakt, więc może by tak wy różnić:
Megimoher- druga strona ogrodu
Agnieszka-zielona pasja
barashka-gdzie ważki mówią dobranoc
Magda-barwy ogrodu
Aszka- zielony zakątek


Teraz co innego. Głosy  w moim ogrodzie wczoraj i dziś i tak będzie do jesieni. Wczoraj rano przywitałsię ze mną nasz" osobisty" upupa upops czyli dudek, chytrus okrutny. Namierzał go mój syn , a teraz ja.Cieszę się że już jest i robi "up,up,up.Następny głos to żabki zaczęły  swoje koncerty. Bardzo to lubię. Wczoraj trochę a dziś na całego , bo  słońce mocno grzało zaczęła się strzelanina glicynii. Strąki wisiały całą zimę a teraz pękają ,z trzaskiem rzucają nasionami a łuski zwijają się w świderek.Przez całą zimę stołowały się u mnie bażanty, a teraz chyba kurka w takim dzikim lasku obok ogrodu wysiaduje jajeczka , bo kogut przechodzi  z jednego końca lasku na drugi przrz cały dzień i wrzeszczy, shyba odciąga intruz€w od gniazda. Takie coś przytrafiło się pierwszy raz i to mnie cieszy.Na daglezję przy domu powróciły takie duże dzikie gołębię, gruchają naprawdę donośnie szczególnie rano.Trzeba było słońca żeby to wszystko zjawiło się równocześnie z dnia nadzień, To jest cudne.  I jak tu mieszkać gdzieś indziej. ?
 Wiszące twarde trudne do rozłupania strąki glicynii, a słońce przygrzało i robi się trzaski
i łuska się zwija , a nasiona strzelają  w przestrzeń podwórkową
 Niżej to są te nasiona, takie płaskie jak guziki, nie ma ich dużo, ale niektóre są duże  nawet 10-12mm.
Dzikie zawilce są bardzo spóźnione ale będzie ich jak zwykle bardzo dużo, takie zawilcowisko
Na koniec - odnalazł się  Krzyś86 , już napisał posta.
A teraz tabletki i nynu lulu. Jutro znowu czekają na pewno przyjemne niespodzianki.
  Aha na warzywniaku znowu coś tam dosiałam, jest usytuowany w takim cieplutkim miejscu że można  prawie wszystko wtykać z ziemię.

8 komentarzy:

 1. Wspaniałe doznania patrzeć na budzące się życie. To wszystko dzieje się tak szybko, jakby chciało nadrobić brak przedwiośnia, bo wiosna pojawiła się tak nagle. Pracy sporo, ale bądź ostrożna i uważaj na siebie, odpoczywaj, posłuchaj koncertu ptasząt, oglądaj roślinki, rób zdjęcia i pokazuj nam:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę, że powoli wracasz Stasiu do zdrowia. Rzeczywiście w ogrodzie teraz tyle się dzieje, że nie sposób wszystko ogarnąć. Musisz tylko bardziej na siebie uważać. Może przez jakiś czas wiecej podziwiania a mniej pracy? Natura sobie poradzi a Ty nabierzesz sił. Od dawna zachwycam się glicynią ale nie mam odpowiedniego miejsca dla tego potężnego pnącza. Chętnie popatrzę u Ciebie jak zakwitnie. Trzymaj się cieplutko. Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 3. To strzelanie nasionami musi ciekawie wyglądać:)Widzę nowe piękne kwiaty, teraz będzie wielkie bum zieleni w około, co mnie bardzo cieszy. Życzę dużo zdrowia i sił!
  Magda:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę mi ulżyło. Wracasz do zdrowia.
  Większość z nas jest jakaś padnięta. To przesilenie zimowe.
  Mam nadzieję, że z każdym dniem będzie lepiej.
  Stasiu, nie trzeba ze wszystkim się mocno spieszyć. Praca nie zając nie ucieknie.
  Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.
  Pa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Witaj Stasiu! Cieszę się, że już z Tobą jest lepiej :) I posta taki optymistyczny :) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Cieszę się że lepiej się czujesz a to zapewne za sprawą wiosny! :-) Uwielbiam tę porę roku i nigdzie się nie zgubiłem no może troszkę zboczyłem z kursu :-) ale jest okej nadrabiam zaległości i podziwiam wiosnę na blogach! Miło było do Ciebie zajrzeć i za pewne uczynię to ponownie i to nie jeden raz hehehe

  OdpowiedzUsuń
 7. Stasiu - dużo zdrowia życzę :) A ogród jak widać budzi się do życia. Gratuluję wyróżnienia - u mnie też dużo pracy w ogrodzie :)Ciepło pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Stasiu zapraszam po odbiór wyróżnienia. Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń