czwartek, 27 grudnia 2012

KOCHAJMY DRZEWA

 Mieszkam na wsi w takim miejscu, gdzie ludzie bardzo lubią  wycinać wszystkie"bezpańskie drzewa", a jak się uda to "pańskie" też. Nie wiem do jakiego stanu doszłoby to gdyby nie przepisy zakazujące. Wycinają małe i duże przy rowach, przy polnych drogach, kępy w miejscach zawsze podmokłych , na granicach pól. Nie rozumieją, że przyczyniają się do ginięcia ptaków, drobnej zwierzyny i innych stworzeń, które w takich właśnie miejscach żyją. A erozja gleby ,a wysychanie, brak naturalnych zapór wiatrowych. Nie myślą o tym, aby tylko wyciąć Strach myśleć, zrobi się pustynia . Nie tylko lasy są potrzebne . Mam w swoim ogrodzie posadzone  bardzo różne drzewa, co jest bardzo niewybrednie komentowane Chronię stare. które już rosły.  Jeżeli mówię  komu, że muszę kupić w lesie drewno na opał, to mi mówią, że przecież tyle tego u ciebie rośnie, wytnij to w cho......ę. Tylko kupę liści masz jesienią TO JEST ROZUMOWANIE. Kończę ten temat , bo koszmary przyśnią się.O moich drzewach jutro. Nie ma mrozu, ale sypie śnieg nawet chwilami mocno. Znowu rano trzeba będzie robić przejścia do cywilizacji.

2 komentarze:

  1. Niestety ten proceder wycinki trwa i uważam że dalej będzie trwać. Całe szczęście są też tacy co dbają o drzewa jak Ty :-)
    Niestety wycinka trwa też w miastach z wiadomych przyczyn - miasto się bardzo rozrasta i to w szybkim tempie ale co najważniejsze w zamian coraz częściej są sadzone zupełnie nowe nieraz ciekawe i rzadkie okazy! Mnie najbardziej denerwuję przycinanie drzew w miastach. Wygląda to w następujący sposób. Bez względu na wiek i wysokość tnie się tak drzewo że pozostaje sam pień ! Aż przykro jak się widzi takie coś a spotyka to głownie topole!

    OdpowiedzUsuń
  2. W zupełności zgadzam się z Tobą. Cóż może być wspanialszego od szumu wiatru buszującego w gałęziach drzew, od jazgotu ptaków w koronach. A w miastach czyż nie pięknie wyglądają aleje ze szpalerami drzew? Osobiście uwielbiam brzozy, niestety u mnie nie ma miejsca na brzozowy zagajnik. Pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń